Szybsze i lepsze migracje - Migration Cockpit 2.0

Hicron prezentuje

Szybsze i lepsze migracje - Migration Cockpit 2.0

Zapoznaj się z historią sukcesu jednego rozwiązania

Krótka historia narzędzia, które powstało jako poboczny projekt, a stało się samodzielnym, unikalnym produktem i pozwoliło wykonać mnóstwo udanych procesów migracyjnych. Mowa o Migration Cockpit 2.0. czyli narzędziu służącym do bezproblemowego migrowania danych klientów pomiędzy środowiskami pracy.

Przyczynkiem do jego powstania było wydarzenie z 2012 roku, kiedy zespół Hicron przymierzał się do dużej migracji w Honda Motor Europe. Dostępne wówczas w standardzie narzędzie SAP LSMW nie gwarantowało oczekiwanej wydajności, skalowalności i przede wszystkim nie wspierało migracji obiektów typowych w branży automotive (brakowało możliwości przeniesienia pojazdów, gwarancji czy choćby specyficznych dla branży automotive zleceń sprzedaży). Kiedy okazało się, że standardowe rozwiązanie proponowane przez producenta z Walldorfu nie pomoże, jeden z założycieli Hicron – Remigiusz Efinowicz – zainspirował członka zespołu programistycznego do napisania dedykowanego programu od podstaw, specjalnie na potrzeby Hicron. Stworzone narzędzie pozwoliło z sukcesem zakończyć projekt w Honda Motor Europe.  

Nie bez wad – Migration Cockpit 1.0.

W trakcie użytkowania okazało się, że zaprojektowany Migration Cockpit 1.0. ma pewne niedoskonałości, np. brak możliwości przetwarzania danych w tle czy powiadomień o problemach z procesowaniem migracji. W związku z tym osoba odpowiedzialna za proces musiała co godzinę sprawdzać czy system funkcjonuje i czy dane są przenoszone prawidłowo. Czasami trwało to ciągiem przez 4 dni – wspomina Filip Stankowski, Automotive Solution Architect w Hicron – pamiętam jak przyszedłem kiedyś do biura i zobaczyłem kolegę zwiniętego na sofie i przykrytego krawatem. Już wtedy naszym celem było udoskonalenie rozwiązania i uzupełnienie braków. – dodaje. Migration Cockpit 1.0. został na stałe zaimplementowany u klienta, który od tej pory mógł już samodzielnie przeprowadzać migracje. Później wielokrotnie zespół Hicron wykorzystywał go w rolloutach, w różnych krajach: Czechach, Niemczech, Austrii, aż nadszedł czas na większe rynki.

Rozwój Migration Cockpit

Po kilku latach owocnych migracji przyszedł czas na zniwelowanie niedoskonałości oprogramowania. W 2015 roku, przy wsparciu zespołu programistów z Hicron, powstał Migration Cockpit 2.0. Jego silnik pozwala na przetwarzanie danych w tle, wysyła powiadomienia mailowe, a także gromadzi dane dotyczące wydajności, co pozwala m.in. precyzyjnie oszacować czas potrzebny na migrację produkcyjną. Umożliwia także równoległe zakładanie migrowanych danych – wykorzystując pełną moc serwerów aplikacyjnych. Najważniejsze jest to, że rekordy niezałożone poprawnie (z powodu błędów lub braków konfiguracyjnych) można ponownie przetworzyć wyłącznie dla problematycznych wpisów, bez konieczności manipulowania danymi źródłowymi i ponownego ładowania danych.

Best Practice w standardzie

Prowadzenie migracji za pomocą Migration Cockpit okazało się doskonałym wyborem i najlepszym rozwiązaniem dla partnerów Hicron. Należy jednak nadmienić, że nie jest to zaleta wyłącznie rozwiązania, ale i całej opracowanej pieczołowicie strategii. Klient decydując się na wybór Hicron na partnera technologicznego otrzymuje oprócz zespołu profesjonalistów także gotowy szablon migracji wraz z jego strategią, która zakłada że narzędzie to zostanie wykorzystane.

2017 – prawdziwy test dla klienta

Największy przełom  w osiągnięciach Migration Cockpit 2.0. przyniósł rok 2017, kiedy za jego pomocą przeprowadzono największe wdrożenie u klienta z branży motoryzacyjnej. Celem migracji było przeniesienie blisko 40 obiektów migracyjnych. Założenie projektu mówiło, że całość działań będzie miała miejsce w obrębie Migration Cockpit i nie zostaną wykorzystane żadne inne narzędzia do przenoszenia danych z systemów źródłowych klienta. Kulminacją jest historia wdrożenia, znajdującego się w tej chwili na ostatniej prostej. Tuż przed startem produkcyjnym okazało się, że klient nie jest w stanie przenieść danych w wyznaczonym czasie. Niektórych danych w ogóle nie był w stanie zaimportować za pomocą posiadanych narzędzi. Przedstawiciel zespołu Hicron w regionie MENA zorganizował wideokonferencję, podczas której lider zespołu Automotive – Filip Stankowski – opowiedział o możliwościach Migration Cockpit. – Pamiętam, że podczas rozmowy powiedziałem, że zrobię to w tydzień, podczas kiedy oni mówili, że proces ten wg ich metryki zajmie 1,5 miesiąca, w końcu obejmował wolumen około miliona samochodów – mówi Stankowski.- Dwa tygodnie później leciałem już do Arabii Saudyjskiej. W międzyczasie w Polsce nad procesem migracji pracowali już programiści. Projekt zakończył się sukcesem. Po 4 dobach od rozpoczęcia prac w systemach klienta znalazło się pierwsze 200 pojazdów. Wykonano kolejne pomiary wydajności, z których wynikało, że pojazdy są zakładane w systemie do 10-11 razy szybciej. Właśnie wtedy klient podjął decyzję, że zakupi samo narzędzie oraz zainwestuje środki w zespół specjalistów Hicron.

Konkurencja?

W porównaniu do SAP LSMW – Migration Cockpit 2.0. działa bardzo wydajnie i jest znacznie nowocześniejsze. Nawet porównanie do kokpitu migracyjnego dostarczanego z S/4HANA wypada na korzyść narzędzia przygotowanego przez Hicron – głównie ze względu na zestaw predefiniowanych dla branży automotive obiektów migracyjnych i zoptymalizowanego pod ich kątem sposobu zakładania danych w systemie. W aktualnej wersji Hicron jest w stanie bardzo szybko dostarczyć gotowe narzędzie migracyjne zawierające gotowe szablony plików mapowań. Jest to więc niezwykła przewaga na światowym rynku, którą zespół wykorzystuje w pracach dla kolejnych klientów.

Załączniki

Pobierz wszystkie

informacja_prasowa_szybsze_lepsze_migracje_historia_sukcesu.doc

doc | 98,5 KB

Pobierz
dubai.jpg

grafika | 2,93 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.